jazyk lásky - prijímanie darov

Tvoj jazyk lásky – prijímanie darov

Tvojím jazykom lásky je PRIJÍMANIE DAROV. Nie je to o materializme: darčeky ti komunikujú lásku, pozornosť a snahu tvojho partnera. Akoukoľvek maličkosťou ti môže dať najavo, že na teba myslí, záleží mu na tebe a máš pre neho väčšiu cenu než to, čo obetoval, aby ti mohol priniesť daný dar. Zabudnuté narodeniny, nepremyslený či sebecký dar ti vedia spôsobiť veľké sklamanie, rovnako ako absencia každodenných drobných prejavov pozornosti. Darčeky alebo nečakané pozvania sú pre teba rukolapnými dôkazmi lásky, ktoré dokážeš veľmi oceniť.

Toľko o tebe. A vieš, akým jazykom lásky hovorí tvoj/a partner/ka? Ak nie, otestujte sa spolu a začni sa aktívne učiť jazyk lásky svojej polovičky. Možno to pre teba spočiatku nebude úplne prirodzené, ale postupne sa v tom môžeš zlepšiť. Tieto znalosti potom môžeš aplikovať vo všetkých svojich vzťahoch, keďže každý človek ocení, keď mu vyjadríš svoju náklonnosť spôsobom, ktorému rozumie.

Ak ťa táto téma zaujala, poď s nami hlbšie a preskúmaj nižšie ďalšie zdroje, ktoré ti ponúkame v tejto oblasti. 

Online kurz 5 jazykov lásky

Online kurz: 5 jazykov lásky

Tento bezplatný online kurz ti ponúka podrobnejšie opisy jazykov lásky, príklady ich fungovania v praxi a veľa praktických tipov, ako prejaviť lásku partnerovi, priateľom či svojim deťom podľa toho, akým jazykom hovoria. Zapíš sa a zlepši svoje vzťahy!

podcast

Vypočuj si náš podcast

S blížiacim sa Valentínom sa v prvej epizóde rozprávajú Dávid, Kati a Dada o sexe, láske a intimite. Približujú svoje vlastné partnerské vzťahy a opisujú, ako sa láska agapé stala základom ich životov.

POZRI SI ĎALŠIE JAZYKY LÁSKY: