Spoznaj Boha lepšie

Spoznaj Boha a Bibliu: Štúdium Jánovho evanjelia

Boh nám dal skvelý spôsob, ako ho môžeme lepšie spoznať: cez jeho slovo, Bibliu. Táto kniha však nie je jednoduchá na čítanie a štúdium – hlavne ako sa do toho púšťaš s očakávaním, že to bude  ako čítanie románu. Ak nechceš zažiť sklamanie, naučíme ťa, ako študovať Bibliu!

Naša e-koučka Eva ťa pozýva na biblické štúdium Evanjelia podľa Jána. Toto evanjelium je jedinečné: Ján ho napísal s cieľom, „aby ste verili, že Ježiš je Mesiáš, Boží Syn, a aby ste vierou mali život v jeho mene.“ (Ján 20, 31) Na rozdiel od zvyšných troch evanjelií sa Ján nezameriava na to, čo Ježiš učil a robil, ale na to, kým bol a prečo by sme mu mali veriť.

Eva ti počas tejto série ukáže, ako študovať Bibliu kapitolu po kapitole – táto zručnosť sa ti zíde po zvyšok života. Jednotlivé lekcie ti zaberú približne 10 – 15 minút. Prvá správa ti príde emailom hneď po prihlásení, ďalšie ti budú chodiť každých 5 dní, aby si mal dosť času na štúdium.

PS: Ak už medzitým odoberáš inú z našich sérií, odporúčame ti prihlásiť sa neskôr. Ak chceš skutočne rásť, je dobré zamerať sa naraz len na jednu tému alebo oblasť svojho života.

Logo Agapé Slovensko

Názory odberateľov:

Celé štúdium bolo super. Veľa mi to dalo do duchovného života. Viac som si uvedomila svoj vzťah k Ježišovi. Musím sa viac k nemu utiekať. Môj plán je prečítať celé Sväté písmo za rok.

– Edita

Páčilo sa mi vysvetľovanie historického pozadia a súvislostí s inými časťami Biblie. Vďaka balíčku viacej oceňujem a milujem Ježiša.

– Norbert

Výborné štúdium, išlo do hĺbky a zároveň nezostalo len pri teórii. Odporúčam.

– Andrea

Pomohlo mi to viac sa zamýšľať nad jednotlivými myšlienkami zo sv. Písma. Viac si uvedomujem jeho milosrdenstvo a lásku.

– Peter

Citácie a vysvetlenia pasáží z Jánovho evanjelia mi jednak pomohli lepšie chápať niektoré myšlienky, ktoré by som bez výkladu chápala trocha inak, a zároveň ma uistili v tom, že Boh miluje svoje deti. Toto sa mi páčilo asi aj najviac.

– Agáta

Páčila sa mi forma, kde som sa musel zamyslieť nad otázkami a potom to konfrontovať s výkladom. Ježiš pre mňa urobil maximum, ja pre neho nič… Uvedomil som si, že som si sám chcel vybudovať šťastie a Ježiša som odsunul nabok. Chcem sa zmeniť.

– Ondro

Mě se líbilo vše. Boží slovo je láska, pokoj, naděj, život, ale vaše stúdium mi pomohlo v tom, že jsem viděl věci a pochopil pointu slov nebo verše, co jsem tam před tím neviděl. Děkuji vám a hlavne dekuji Hospodinovi.

Ernest

Páčili sa mi vysvetlenia Ježišových zámerov pri jeho reči a skutkoch. Nemám absolútne žiadne výhrady k štúdiu. Všetko do seba zapadalo, vyhovovalo mi aj dávkovanie rozsahu.

Monika