Spoznaj Boha lepšie

Spoznaj Boha: Štúdium Jána

Boh nám dal úžasný spôsob, ako ho môžeme lepšie spoznať: cez jeho slovo, Bibliu. Náš e-kouč Viktor ťa pozýva na biblické štúdium jednej z jej častí: Evanjelia podľa Jána. Toto evanjelium je v mnohých ohľadoch jedinečné. Ján ho napísal s cieľom, „aby ste verili, že Ježiš je Mesiáš, Boží Syn, a aby ste vierou mali život v jeho mene.“ (Ján 20, 31) Na rozdiel od zvyšných troch evanjelií sa Ján nezameriava na to, čo Ježiš učil a robil, ale na to, kým bol a prečo by sme mu mali veriť.

Viktor ti počas tejto série ukáže, ako študovať Bibliu kapitolu po kapitole – táto zručnosť sa ti zíde po zvyšok tvojho života! Jednotlivé lekcie ti zaberú približne 15 minút. Prvá lekcia ti príde hneď po prihlásení, ďalšie ti budú chodiť každých 5 dní, aby si mal dosť času na štúdium.

PS: Ak už medzitým odoberáš inú z našich sérií, odporúčame ti prihlásiť sa neskôr. Ak chceš skutočne rásť, je dobré zamerať sa naraz len na jednu tému alebo oblasť svojho života.

Recenzie odberateľov:

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

EveryStudent.sk
Average rating:  
 19 reviews
 by Miriam

Výborné štúdium, išlo do hĺbky a zároveň nezostalo len pri teórii. Odporúčam.

 by Mikuláš

Nič nového, ale poskytlo opakovanie a upevnenie.

 by Peter

Pomohlo mi to viac sa zamýšľať nad jednotlivými myšlienkami zo sv. Písma. Viac si uvedomujem jeho milosrdenstvo a lásku.

 by Eugen

Páčili sa mi vysvetlenia Ježišovich zámerov pri jeho reči a skutkoch. Nemám absolútne žiadne výhrady k celému štúdiu. Všetko do seba zapadalo, dokonca aj dávkovanie rozsahu a zvírazňovanie jednotlivých lekcií mi vyhovovalo! Z môjho pohľadu by som dopľnil trošku viac súvislostí s našim terajším, každodenným životom pretože v tom zhone si rovnako ako mnohí Farizeji neuvedomujeme naše poklesky. Páčil sa mi dôraz na Jeho vnímanie ako súčasť trojjedinosti boha...Doposial som si neuvedomoval, že tak často sa pri svojej reči a skutkoch odvolával na svojho otca a nikdy som nevnímal ducha Sv. ako nášho a nám sľúbeného tešiteľa!

 by Monika

Hlbšie som sa ponárala do svojho vnútra.

 by Ondro

Páčila sa mi forma, kde som sa musel zamyslieť nad otázkami a potom to konfrontovať s vykladom. Ježiš pre mna urobil maximum, ja pre neho nič... Uvedomil som si, že som si sám chcel vybudovať šťastie a Ježiša som odsunul nabok. Chcem sa zmeniť.

 by Stano

Že to bolo na pravidelnej báze... ešte lepšie by bolo krátke dennodenné verše na zamyslenie na daný deň.

 by Daniela

Pomohli mi otázky k zamysleniu. Ježiš sa mi stal bližšim.

 by Drahuška

Otázky ma viedli zamyslieť sa aj nad vecami, ktoré by som pri bežnom čítaní prehliadla. Niektoré komentáre k textom ma pozitívne prekvapili, lebo doteraz som také vysvetlenie nepočula /napr. v texte o Nikodémovi/.

 by Oľga

Páčilo sa mi čítať Sv Písmo po kratších častiach a snažt sa porozumieť (silou Ducha Sv). Uvedomila som si, že má Ježiš naozaj miluje,aj keď niekedy som o tom na pochybách

Page 1 of 2:
«
 
 
1
2
 
»