fyzický kontakt jazyk lásky

Tvoj jazyk lásky – fyzické dotyky

Tvojím jazykom lásky sú Fyzické dotyky. Nie je to len jazyk spálne. Jednoducho túžiš po blízkosti a dotykoch partnera, ktoré vôbec nemusia byť sexuálne. Objatím, potľapkaním po pleci, držaním sa za ruky, dotykmi rúk či tváre ti môže tvoj partner komunikovať radosť, pozornosť a lásku. Fyzický chlad či dokonca ublíženie sú pre teba deštruktívne a často až neodpustiteľné. Pozitívne dotyky a fyzická blízkosť partnera ti však dávajú pocit bezpečia a spolupatričnosti a sú silným prejavom vzájomnej lásky.

Toľko o tebe. A vieš, akým jazykom lásky hovorí tvoj/a partner/ka? Ak nie, otestujte sa spolu a začni sa aktívne učiť jazyk lásky svojej polovičky. Možno to pre teba spočiatku nebude úplne prirodzené, ale postupne sa v tom môžeš zlepšiť. Tieto znalosti potom môžeš aplikovať vo všetkých svojich vzťahoch, keďže každý človek ocení, keď mu vyjadríš svoju náklonnosť spôsobom, ktorému rozumie.

Ak ťa táto téma zaujala, poď s nami hlbšie a preskúmaj nižšie ďalšie zdroje, ktoré ti ponúkame v tejto oblasti. 

Online kurz 5 jazykov lásky

Online kurz: 5 jazykov lásky

Tento bezplatný online kurz ti ponúka podrobnejšie opisy jazykov lásky, príklady ich fungovania v praxi a veľa praktických tipov, ako prejaviť lásku partnerovi, priateľom či svojim deťom podľa toho, akým jazykom hovoria. Zapíš sa a zlepši svoje vzťahy!

podcast

Vypočuj si náš podcast

S blížiacim sa Valentínom sa v prvej epizóde rozprávajú Dávid, Kati a Dada o sexe, láske a intimite. Približujú svoje vlastné partnerské vzťahy a opisujú, ako sa láska agapé stala základom ich životov.

POZRI SI ĎALŠIE JAZYKY LÁSKY: