osamelosť

Bola som osamelá a prázdna

Vďaka mojej starej mame som od malička verila, že Boh je. Rozprávala mi o ňom, učila ma modliť sa a čítala mi z detskej Biblie. Ako deväťročná som začala chodiť pravidelne do kostola u nás na dedine. Mala som rada pesničky, ktoré sa tam spievali, ale kázňam som veľmi nerozumela.

Moji rodičia veľa pracovali, boli málo doma. Na rozhovory či spoločne strávené chvíle nebol veľmi čas. Chýbalo mi to, ale nedalo sa s tým nič robiť. Ku koncu základnej školy som bola veľmi osamelé dievča, vo vnútri som sa cítila úplne prázdna.

Na strednej škole som spoznala jedného chalana. Prejavil o mňa záujem a ja som si myslela, že to je to, čo hľadám… Niekoho, kto by ma mal naozaj rád a zaujímal sa o mňa. Začali sme spolu chodiť. No prázdnota, ktorú som predtým v srdci cítila, tam zostala, dokonca sa ďalej zväčšovala. Pridali sa k nej aj pocity viny.

Moji rodičia s týmto vzťahom nesúhlasili a moje kamarátky ma prestali volať von. Zvykli si, že v každej voľnej chvíli som s ním. Vzťah ma nenaplnil, rozišli sme sa.

Odišla som z domu na vysokú školu. Pamätám si, ako som sa prechádzala ulicami nového mesta a ničomu som nerozumela. Chcelo sa mi plakať. Naozaj je to tak, že človek sa narodí na tento svet medzi ľudí, aby potom zistil, že je vo svojom osobnom zápase úplne sám?

Na internáte som spoznala jedno dievča, ktoré ma pozvalo na čaj. Spýtala sa ma, či by som chcela lepšie spoznať Boha. Bola som zvedavá, čo to znamená. Povedala mi, že Boh o mne vie, že na mňa myslí, a chce, aby som ho spoznala. Medzi ním a mnou však stojí prekážka: moje hriechy. V hĺbke srdca som vedela, že to tak je. Ja sama sa od nich nedokážem očistiť. No Boh k nám poslal svojho Syna Ježiša. On dobrovoľne zobral moje hriechy na seba a zaplatil za ne vlastným životom.

Bolelo ma vidieť realitu svojho hriechu a sebeckosti. Veď celý čas som len hľadala spôsoby, ako nasýtiť svoju túžbu po láske! Ublížila som veľa ľuďom vo svojom okolí. Ježiš mi však daroval úplne nový začiatok, nový život. Pozvala som ho do svojho srdca a on vstúpil.

Viem, že nikto ma nemôže milovať viac, ako on. Učí ma, že ľudí môžem milovať slobodne, bez očakávania, že naplnia moje srdce. Tam už býva Ježiš. Viem, že aj s mojím životom má veľké plány. Stvoril ma, aby som ho poznala a žila s ním večne.