túžba po láske

Túžila som po láske a prijatí

Moja babka ma odmalička pravidelne vodila do kostola, niekedy aj každý deň. Učila ma veriť v Boha a modliť sa. Pamätám si živo na moju túžbu byť dobrá a poslúchať Pána Boha, aby ma mal rád.

Pocity menejcennosti

Keď som mala sedem rokov, moji rodičia sa rozviedli a ocko od nás odišiel. Aj keď býval blízko, už som ho nikdy nevidela. Začal vo mne narastať pocit menejcennosti, že nemám otca ako ostatní. Túžila som po tom, aby ma ľudia mali radi, aby som sa im páčila a aby chceli byť so mnou. Túžila som po láske a prijatí, no zároveň som verila, že nie som dosť dobrá na to, aby som si to zaslúžila. Bála som sa, že ak budem sama sebou, ľuďom by som sa nepáčila a nikto by ma nemal rád. Ani Boh.

Nová partia

Moja snaha zaslúžiť si lásku a prijatie ľudí aj Boha bola veľmi vyčerpávajúca a stále som zostávala „hladná“ – až do leta po prvom ročníku na vysokej škole. Vtedy som stretla mladých ľudí, ktorí ma síce videli prvýkrát v živote, ale zažívala som z ich strany bezpodmienečnú lásku, aj keď som pre nich vôbec nič nerobila.

Zistila som, že boli veriaci, ale boli iní než tí, ktorých som poznala dovtedy. O svojej viere nielen hovorili, ale ňou aj žili. Mali v sebe radosť a pokoj, aký som dovtedy nevidela. Hovorili mi o tom, že Boh ma miluje a poslal svojho Syna Ježiša, aby zomrel za moje hriechy na kríži. Vďaka jeho obeti už medzi mnou a Bohom nestojí prekážka hriechu a otvorila sa mi cesta, aby som ho mohla bližšie spoznať.

Božia láska v praxi

Chvíľu mi trvalo, kým som pochopila, že láska, ktorú zažívam od týchto ľudí, je vlastne Božia láska. Boh mi cez nich prejavoval svoju bezpodmienečnú lásku a chcel, aby som ju zažívala stále.

A tak som sa rozhodla uveriť v Ježiša, prijať jeho obeť na kríži za moju nedokonalosť a pozvať ho do svojho života. A on ma začal postupne meniť. Ukazoval mi, ako veľmi ma miluje, ako ma prijíma presne takú, aká som, a že sa už viac nemusím snažiť páčiť sa jemu či ľuďom okolo seba, pretože on ma miluje bez podmienok a navždy.

Dnes namiesto pocitu menejcennosti a viny, že nie som dosť dobrá, zažívam prijatie a lásku, ktorú nemôžem nikdy stratiť. Zároveň mi Boh dáva bezpodmienečnú lásku voči iným a túžbu po tom, aby ho aj oni mohli spoznať tak ako ja.

Ak ťa môj príbeh oslovil alebo máš nejakú otázku napíš mi na info@everystudent.sk.