Valentínske rande

4 tipy, ako osláviť Valentína za málo peňazí 

Podľa vlaňajšieho prieskumu Picodi ľudia na Slovensku minuli na valentínsky darček v priemere okolo 65€ – to je pravdepodobne viac, ako dovoľuje priemerný študentský rozpočet. Ak chceš osláviť deň lásky so svojou polovičkou, nemusíš prekročiť svoj rozpočet. Môžeš ušetriť kopu peňazí a zároveň mať jedinečné valentínske rande za lacno! Tu je niekoľko nápadov:

1. Upečte si niečo spolu

Nemôže byť každý Gordon Ramsay, no aj ty vieš kúpiť zmes na krtkovu tortu a upiecť ju podľa návodu. Alebo ak na internáte nemáš k dispozícii kuchyňu, vyskúšaj jednoduchý recept na studenú tvarohovú tortu – stačia ti piškóty, tvaroh, cukor a nejaké ovocie. Ak sa s pečením priatelíš viac, otvára sa ti množstvo možností: od jednoduchých palaciniek až po unikátne sladké dobroty rozplývajúce sa na jazyku. Tak či onak, pri spoločnom pečení určite zažijete kopec zábavy a vytvoríte veselé spomienky (aj pripálený karamel môže byť po čase milou spomienkou).

2. Večera s cestovaním v čase

Večera pre dvoch ťa môže vyjsť poriadne draho, nehovoriac o tom, že mnohé reštaurácie v tento deň praskajú vo švíkoch. Riešenie? Romantická večera pri sviečkach – doma! Objednaj jedlo cez donášku a vydajte sa na cestu v čase. Môžete sa vybrať do minulosti: pozrite si staré fotky, videá, prečítajte si listy alebo sms-ky, ktoré ste si navzájom poslali. Alebo sa vyberte do budúcnosti a spíšte si zoznam želaní: ktoré miesta by ste chceli navštíviť? Čo chcete spolu zažiť? Niečo z toho môžete dať rovno do kalendára.

3. Vyrazte do prírody

Čo je romantickejšie ako prechádzka v prírode či sledovanie západu (alebo východu?) slnka z kopca nad mestom? Ak je sneh, choďte sa spolu sánkovať, bežkovať, alebo pozvi svoju polovičku na korčule. No a na dobrú guľovačku nikto nie je príliš starý, hlavne ak sa po nej zahrejete zababušení v deke so šálkou horúceho kakaa a dobrým filmom.

4. Valentínsky večer hier

Plánovanie romantického valentínskeho rande môže byť stresujúce, najmä ak ste spolu práve začali chodiť. Večer hier je nenáročný čas, počas ktorého sa nikto nemusí cítiť pod tlakom. Opráš staré Človeče či Monopoly, zapni konzolu alebo sa spoj s inými pármi a vyberte sa do nejakého escape room-u – a valentínska zábava môže začať!

Za málo peňazí veľa… lásky

Nech sa na Valentína rozhodneš urobiť čokoľvek, nezabudni, že cieľom je stráviť kvalitný čas s človekom, ktorého máš rád. Nemusí ťa to veľa stáť, dôležité je, aby ste si to obaja užili. Dôraz je tu na slove obaja. Často totiž robíme tú chybu, že chceme svojho partnera potešiť niečím, čo teší nás. Vieš o tom, že existuje aspoň 5 rôznych spôsobov, ako prejaviť svojej polovičke lásku? Počas valentínskej oslavy si môžete spolu urobiť test na 5 jazykov lásky, aby ste si rozumeli ešte viac!