Dara

Dara

IMG_0314Volám sa Dara Adams a s FOCUS-om pracujem teraz už desiaty rok. Milujem šport rôzneho druhu, rada lúštim krížovky, čítam knihy a veľmi rada cestujem. Plus zbožňujem malé deti, bábätka, najmä tie moje. : – )))
Študovala som ekonómiu a prácu vo FOCUSe som si síce nevysnívala, ale vysníval ju pre mňa Boh, tak že mi postupne ukazoval malé kroky, ktoré ma viedli k tejto práci a ukazoval mi jej zmysel. Som veľmi rada, že môžem pracovať s mladými ľuďmi a hovoriť s nimi o Bohu.

Ako dieťa som vyrastala v kresťanskej rodine. O Bohu som toho vedela dosť, za čo veľmi vďačím mojim rodičom. Ale nikdy som nepočula, že by som mohla mať osobný vzťah s Bohom a že Boh by mohol byť mojím priateľom.
V mojom živote som sa stále snažila nájsť niečo, čo by ma uspokojilo. Na strednej škole sa zdalo, že som našla to, po čom som stále túžila: Našla som uspokojenie v priateľstve. Tento pocit však netrval veľmi dlho, lebo po skončení strednej školy takmer všetci moji priatelia odišli študovať do iných miest a naše priateľstvá sa zmenili. Cítila som sa veľmi opustená, prázdna a unavená z hľadania perfektného priateľa.
Potom v lete 2001 som navštívila letný anglický camp, ktorý organizoval Focus. Naučila som sa, že Boh ma miluje takú, aká som, že z vlastných síl nedokážem byť dokonalá a že jediná cesta, ako to dokážem a ako sa dostanem k Bohu, je Ježiš, ktorý za mňa zomrel na kríži. Rozhodla som sa prijať Ježiša za svojho záchrancu. Modlila som sa a pozvala som ho do svojho života.
Odvtedy vnímam Boha úplne v novom svetle. Beriem ho ako môjho priateľa, ktorý je so mnou dennodenne, a nie iba v nedeľu v kostole. Prestala som hľadať uspokojenie vo svojom živote, pretože som ho konečne našla v Ježišovi. Uvedomila som si, že existuje niečo viac ako priateľstvo, a tým je láska. Boh nás miloval tak veľmi, že obetoval svojho jednorodeného syna, aby zomrel za nás. Boh nás miluje všetkých bez rozdielu nekonečnou láskou, ktorá je väčšia ako čokoľvek na tomto svete.
Ak nepoznáš túto Božiu lásku a chcel by si ju spoznať, alebo sa dozvedieť viac, pošli mi správu na kontakt(at)everystudent.sk alebo príď na niektorú z akcií Focusu.