Miška

Miska

Vďaka mojej starej mame som od malička verila, že Boh je. Rozprávala mi o Ňom, učila ma modliť sa a čítala mi z detskej Biblie. Ako deväťročná som začala chodiť pravidelne do kostola u nás na dedine. Mala som rada pesničky, ktoré sa tam spievali, rada som počúvala aj kázne, no veľmi som im nerozumela.

Moji rodičia veľa pracovali, aby sa mohli postarať o mňa a o sestru. Boli málo doma, hlavne mamka. Na rozhovory či spoločne strávené chvíle nebol veľmi čas. Chýbalo mi to, ale zdalo sa, že sa s tým nič nedá robiť. Ku koncu základnej školy som bola veľmi osamelé dievča, vo vnútri som sa cítila úplne prázdna.

Prišla stredná škola. Spoznala som jedného chalana. Prejavil o mňa záujem a ja som si myslela, že to je to, čo hľadám… Niekoho, kto by ma mal naozaj rád a zaujímal sa o mňa. Začali sme spolu chodiť. No prázdnota, ktorú som predtým v srdci cítila, tam zostala. Skôr sa mi zdalo, že sa zväčšuje. Pridali sa k nej aj pocity viny. Moji rodičia s týmto vzťahom nesúhlasili a moje kamarátky ma prestali volať von. Zvykli si, že v každej voľnej chvíli som s ním. Vzťah ma nenaplnil, rozišli sme sa. Odišla som z domu na vysokú školu. Pamätám si, ako som sa prechádzala ulicami nového mesta a ničomu som nerozumela. Chcelo sa mi plakať. Naozaj je to tak, že človek sa narodí na tento svet medzi ľudí, aby potom zistil, že je vo svojom osobnom zápase úplne sám?

Na našom internáte sa raz za týždeň stretávala zvláštna skupina mladých ľudí. Raz som náhodou zablúdila na ich stretnutie. Po skončení ma jedno dievča pozvalo na čaj. Spýtala sa ma, či by som chcela spoznať Boha osobne. Bola som zvedavá, čo to znamená. Povedala mi, že Boh o mne vie, že na mňa myslí a chce, aby som Ho spoznala. Sú to však moje hriechy, ktoré stoja v ceste Jeho láske. V hĺbke srdca som vedela, že to tak je. Ja sama sa od nich nedokážem očistiť. No Boh k nám poslal svojho Syna Ježiša. On dobrovoľne zobral moje hriechy na seba a zaplatil za ne vlastným životom.

Bolelo ma vidieť realitu svojho hriechu a sebeckosti. Veď celý čas som len hľadala spôsoby, ako nasýtiť svoj hlad po láske! Ublížila som veľa ľuďom vo svojom okolí. Ježiš mi však daroval úplne nový začiatok, nový život. Pozvala som Ho do svojho srdca a On vstúpil. Viem, že nikto ma nemôže milovať viac, ako On. Učí ma, že ľudí môžem milovať slobodne, bez očakávania, že naplnia moje srdce. Tam už býva On. Viem, že aj s mojím životom má veľké plány. Stvoril ma, aby som Ho poznala a žila s Ním večne.

Ak ťa môj príbeh oslovil alebo máš nejakú otázku napíš mi správu.