Jarka

Jarka

Volám sa Jarka Šimonová a tretí rok pracujem pre študentskú kresťanskú organizáciu Focus.

Vyrastala som v úplnej rodine s rodičmi a bratom Igorom.

V našej rodine sa o náboženstve nehovorilo, kým neprišiel rok 1989, kedy padla Železná opona, ake aj akási opona z ľudských sŕdc.

Pre mňa bolo znovuobjavenie kresťanských tradícií iba jednou zo súčastí zmeny režimu a tak povediac ma nezaujímali. Mala som sny ako každé mladé dievča.Darinka Rolincová vtedy spievala:“Až raz budem učiteľkou“, mojím snom bolo stať sa herečkou.

Moja rodina ma ale prinútila ísť na evanjelické gymnázium. Bolo to strašné! Mala som pocit, že mi padajú moje „vzdušné“ plány so životom. S každým som sa hádala a snažila sa obhájiť svoju predstavu o budúcnosti a šťastí v živote. Netušila som, že práve tam nadobudne zmysel!

Kľúčový moment prišiel na návšteve u mojej profesorky matematiky. Mala príbehy, ktoré presahovali moje chápanie. Hovorila o Ježišovi ako o niekom, kto bol skutočný, koho poznala akoby osobne. Veľa vecí mi nedávalo zmysel, ale chcela som mať takú radosť a pokoj v duši akú mala ona a pár mojich spolužiakov. Chcela som to vyskúšať, veď za to nič nedám!

Modlila som sa s ňou jednoduchú modlitbu, v ktorej som poprosila o odpustenie hriechov a aby vstúpil do mojho života a dal sa mi spoznať. Vtedy som si neuvedomovala svojich hriechov, ale to, že nie som “ žiadny“ anjel som vedela veľmi dobre. Aj to, že som Ho nehľadala..

On naozaj vstúpil a dal mojmu životu iný rozmer;) Nikdy som si nemyslela, že Ježiš z kostolných príbehov naozaj žije a prinesie toľko radosti a slnka do mojho obyčajného tínedžerského života. Moja rodina tomu nerozumela.. Z dosť sebastrednej, ufrflanej Jarky sa stávala iná, ktorá už nechcela dobýjať dosky, ktoré znamenajú svet, ale nechať svet dobýjať Ježišovou láskou. To je dodnes mojím snom. Vidieť ako Jeho láska premieňa mladých ľudí a cez nich dobýva svet;)

Ak ťa môj príbeh oslovil alebo máš nejakú otázku napíš mi na kontakt(at)everystudent.sk.